Przejdź do głównej zawartości

Matura z biologii - co dalej ...

Drodzy Maturzyści, przygotowałam dla Was zestawienie, gdzie w 2017/2018 roku można rozpocząć studia: Kierunek Lekarski, Lekarsko – dentystyczny, Farmację, Stomatologię, Fizjoterapię, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Zdrowie publiczne, Ratownictwo medyczne, Kosmetologię, Analitykę medyczną, Elektroradiologię, Dietetykę, Chemię i toksykologię sądową, Biotechnologię medyczną, Higienę dentystyczną, Techniki dentystyczne, Protetykę słuchu, Optometrię?

Kierunki te, możecie studiować w Polsce na:
1)   9 uniwersytetach medycznych, 
2)   2 uniwersytetach z Collegium Medicum
3)   6 wydziałach uniwersyteckich
4)   2 uczelniach niepublicznych

1)   UNIWERSYTETY MEDYCZNE
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
                 http://www.ump.edu.pl/
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie

2)   UNIWERSYTETY Z COLLEGIUM MEDICUM
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy

3)   WYDZIAŁY UNIWERSYTECKIE
Wydział Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (powstał w 2007, w 2008 został uruchomiony kierunek lekarski)
Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach  (utworzony w 2005 jako Wydział Nauk o Zdrowiu Akademii Świętokrzyskiej; przekształcony w Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu UJK w 2015 wraz z otwarciem kierunku lekarskiego)
Wydział Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego (powstał w 2005, w 2015 uruchomiono kierunek lekarski)
Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego – (utworzony w 2015 wraz z otwarciem kierunku lekarskiego)
Wydział Przyrodniczo-Techniczny Uniwersytetu Opolskiego – (uprawniony do prowadzenia studiów na kierunku lekarskim od roku akademickiego 2017/2018)
Wydział Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu (uprawniony do prowadzenia studiów na kierunku lekarskim od roku akademickiego 2017/2018)

4)   UCZELNIE NIEPUBLICZNE
Wydział Lekarski Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie (utworzony w 2016)
Wydział Medyczny Uczelni Łazarskiego w Warszawie (uprawniony do prowadzenia studiów na kierunku lekarskim od roku akademickiego 2017/2018)


Życzę trafnego wyboru !!!!Komentarze

Popularne Posty

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy - co to, po co i dlaczego?

Co to jest Tydzień Uczniowskiej SuperMocy? Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to tydzień, podczas którego chciałybyśmy zaproponować, aby w każdej szkole, klasie zorganizowane zostały zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieliby szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony. Po co zaproponowałyśmy Tydzień Uczniowskiej SuperMocy? Pytaliście kiedyś uczniów, co jest ich mocną stroną? W czym są najlepsi? Co najlepiej robią? Co w sobie lubią? Co uważają za swoje największe osiągnięcie?   Długo czekaliście na odpowiedzi? A pytaliście kiedyś swoich uczniów o ich słabe strony, w czym są niedoskonali, z czym sobie nie radzą, co jest ich największym niepowodzeniem? I co, tak samo długo czekaliście na odpowiedzi? Otóż to, uczniowie, zdecydowanie szybciej i łatwiej potrafią mówić o swoich słabych stronach, niż o mocnych, dużo więcej potrafią wymienić słabych stron niż mocnych (słabych 10, może więcej a mocnych 1 może 2). Poprzez akcję Tydzień Uczniows

Wielka biologiczna gra o NEURONY

Na czas, kiedy edukacja przeniosła się ze szkoły do domu proponuję moim uczniom „Wielką biologiczną grę o NEURONY” Koronawirus zmienia oblicze obecnej edukacji. Najbliższe tygodnie, to czas, gdy edukacja odbywać się będzie w troszkę inny sposób. Pomimo tego, że zamknięte są szkoły, to wcale nie znaczy, że nie można teraz zdobywać nowej wiedzy. Oczywiście, że można, tylko troszkę w inny sposób. Jak grzyby po deszczu, powstają platformy edukacyjne do nauki każdego przedmiotu, z łatwym, bezpłatnym dostępem dla każdego ucznia, niezależnie od poziomu nauczania. Korzystajcie z nich, jeżeli tylko możecie. Cieszę się również z faktu, że nauczyciele także działają, tworzą i nagrywają lekcje on-line, aby każdy uczeń mógł poczuć się jak w szkole. Sama znam wielu takich cudownych belfrów, którzy już lada dzień wystartują ze swoimi lekcjami w wirtualnej klasie, i prawdę mówiąc, już się nie mogę doczekać tych lekcji. A ja? Czy też przygotuję takie lekcje? Być może TAK. Jestem TIK

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „EKO-SZKOŁA”

Środowisko przyrodnicze, w którym żyje człowiek, jest naszym naturalnym miejscem na Ziemi. Jesteśmy częścią przyrody. Nasze życie i zdrowie zależy od warunków panujących w środowisku. A jak jest? Niestety źle! Zanieczyszczona jest woda, powietrze i gleba, piętrzą się góry odpadów. Efekt cieplarniany, smog, dziura ozonowa, kwaśne deszcze, to już nasza codzienność, słyszymy o tym w telewizji, w radio, czytamy w gazetach i Internecie. A przecież środowisko, które jest zanieczyszczone ma negatywny wpływ na życie wszystkich istot żywych, ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Przebywanie w zanieczyszczonym środowisku przyczynia się do zwiększenia występowania chorób układu oddechowego, zaburzeń układu krążenia, bezsenności, bólu głowy, złego samopoczucia, chorób oczu, reakcji alergicznych ustroju i wielu innych. Co zrobić? Od czego zacząć, aby było lepiej? Trzeba zacząć od „sprzątania” swojego podwórka. Do zatrzymania istniejącego trendu, coraz większej i szybszej degradacji środowisk