Przejdź do głównej zawartości

Czas pożegnania… Przedszkola Nr 4 w Koninie

Dziś nadszedł dzień, kiedy po raz ostatni przekroczyłam próg Przedszkola Nr 4 w Koninie jako mama przedszkolaka, od jutra będę mamą absolwenta tego wspaniałego przedszkola. Cieszę się niezmiernie, że mój syn mógł przez trzy lata poznawać świat i rozwijać swoje talenty pod okiem wspaniałych pań, Pani Ewy Lewandowskiej i Pani Renaty Majewskiej (swoją drogą, Panie mają ciekawe nazwiska; zawsze chciałam zapytać czy są w jednej rodzinie z Robertem Lewandowskim, Alicją Majewską czy Szymonem Majewskim). Moje słowa są zbyt ubogie, by podziękować Pani Ewuni i Pani Renatce (tak pięknie nazywane były przez dzieci) za wszystko, za okazałe serce i ciepło, za opiekę i wielką troskę, za pomoc i zrozumienie. Dziękuję, że jesteście takie wspaniałe! Dziękuję również Pani Dyrektor Marioli Wasilewskiej, że przedszkole pod jej bacznym okiem jest pełne pasji, miłości i zaangażowania, po prostu jest najlepszym przedszkolem w Koninie. 
Dziś podczas uroczystego Zakończenia Przedszkola były piękne wiersze i piosenki, najwspanialsze tańce (myślę , że dzisiejszy występ zasługuje na finał „Mam talent”) i przepięknie wykonany polonez (takiego układu nie powstydziliby się i maturzyści). Były dyplomy i nagrody dla przedszkolaków oraz podziękowania dla rodziców. Były też i łzy (oj, dzisiaj było dużo łez w moim wykonaniu, ale jak tu się nie wzruszyć). Moje serce  i oczy wzruszyły się na dobre, gdy z rąk Pani Dyrektor otrzymałam tytuł „Przyjaciela przedszkola” oraz pluszowego misiaczka. To dla mnie wielki zaszczyt. Dziękuję. Cieszę się, że przez te trzy lata mogłam aktywnie uczestniczyć w życiu tego przedszkola (myślę, że nie raz napisze tu jeszcze na blogu moje wspomnienia, z tego co robiłam w przedszkolu). 

Dziś przeczytajcie jeszcze, co udało mi się napisać na dzisiejsze pożegnanie przedszkola: 

„Ktoś mądry powiedział kiedyś: „wszystko co ma początek – ma też i koniec”. To zdanie z pewnością możemy przytoczyć dzisiaj, bo oto nadszedł dzień, w którym po raz ostatni gromadzimy się wspólnie w tej sali, w celu uroczystego zakończenia kilku lat spędzonych w murach tego przedszkola. 
Zapewne, każdy rodzic pamięta dzień, kiedy po raz pierwszy nasze dzieci przekroczyły próg tego przedszkola. W drzwiach, serdecznym uśmiechem witały nas nasze kochane Panie. My rodzice, zaufaliśmy Wam bardziej niż szwajcarskim bankom. Pod Wasze skrzydła oddaliśmy nasz największy skarb – nasze dzieci. Na całe szczęście, już od pierwszych chwil spędzonych w tym przedszkolu, odczuliśmy miłą i ciepłą atmosferę, jaką stworzyły nasze Panie. Nasze dzieci zawsze były pod wspaniałą opieką. W chwilach pełnych naszych obaw, zawsze widzieliśmy w oczach naszych Pań spokój i zrozumienie. Przez te wszystkie lata było mnóstwo wspaniałych chwil, wiele zabaw i sporo nauki. Przedszkole stało się dla naszych dzieci drugim domem. Wszyscy będziemy wspominać te wspólne lata zawsze z uśmiechem na twarzy. 
Kończąc, chciałabym w imieniu wszystkich rodziców złożyć podziękowania dla naszych wszystkich wspaniałych Pań. Dziękujemy Wam, za wielkie serce, jakie okazałyście naszym dzieciom. Dziękujemy, za codzienny uśmiech i radość, jaką obdarowywałyście nasze dzieci każdego dnia. Dziękujemy za opiekę, cierpliwość i troskę. Dziękujemy za wszystkie dobre rady, wpajane zasady i prawdy, aby w przyszłości nasze dzieci wyrosły na wartościowych i uczciwych ludzi. Dziękujemy, że rozbudziłyście w naszych dzieciach głód wiedzy i ciekawość świata. Dziękujemy, że zrobiłyście wszystko, co w Waszej mocy, aby jak najlepiej przygotować nasze dzieci do przekroczenia progu szkoły. Kiedy w przyszłości nasze dzieci osiągną sukces w życiu, będzie to niewątpliwie i Wasza zasługa, bo „wszystko zaczyna się od przedszkola”. 
Na sam koniec przyjmijcie kochane Panie nasze życzenia. Życzymy Wam kolejnych tak wspaniałych przedszkolaków, jak nasze kochane dzieci. Życzymy Wam sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Życzymy Wam, aby na Waszych twarzach zawsze był obecny uśmiech, a w sercu zadowolenie i radość.”
Komentarze

  1. Solidnie napisane. Pozdrawiam i liczę na więcej ciekawych artykułów.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne Posty

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy - co to, po co i dlaczego?

Co to jest Tydzień Uczniowskiej SuperMocy? Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to tydzień, podczas którego chciałybyśmy zaproponować, aby w każdej szkole, klasie zorganizowane zostały zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieliby szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony. Po co zaproponowałyśmy Tydzień Uczniowskiej SuperMocy? Pytaliście kiedyś uczniów, co jest ich mocną stroną? W czym są najlepsi? Co najlepiej robią? Co w sobie lubią? Co uważają za swoje największe osiągnięcie?   Długo czekaliście na odpowiedzi? A pytaliście kiedyś swoich uczniów o ich słabe strony, w czym są niedoskonali, z czym sobie nie radzą, co jest ich największym niepowodzeniem? I co, tak samo długo czekaliście na odpowiedzi? Otóż to, uczniowie, zdecydowanie szybciej i łatwiej potrafią mówić o swoich słabych stronach, niż o mocnych, dużo więcej potrafią wymienić słabych stron niż mocnych (słabych 10, może więcej a mocnych 1 może 2). Poprzez akcję Tydzień Uczniows

Wielka biologiczna gra o NEURONY

Na czas, kiedy edukacja przeniosła się ze szkoły do domu proponuję moim uczniom „Wielką biologiczną grę o NEURONY” Koronawirus zmienia oblicze obecnej edukacji. Najbliższe tygodnie, to czas, gdy edukacja odbywać się będzie w troszkę inny sposób. Pomimo tego, że zamknięte są szkoły, to wcale nie znaczy, że nie można teraz zdobywać nowej wiedzy. Oczywiście, że można, tylko troszkę w inny sposób. Jak grzyby po deszczu, powstają platformy edukacyjne do nauki każdego przedmiotu, z łatwym, bezpłatnym dostępem dla każdego ucznia, niezależnie od poziomu nauczania. Korzystajcie z nich, jeżeli tylko możecie. Cieszę się również z faktu, że nauczyciele także działają, tworzą i nagrywają lekcje on-line, aby każdy uczeń mógł poczuć się jak w szkole. Sama znam wielu takich cudownych belfrów, którzy już lada dzień wystartują ze swoimi lekcjami w wirtualnej klasie, i prawdę mówiąc, już się nie mogę doczekać tych lekcji. A ja? Czy też przygotuję takie lekcje? Być może TAK. Jestem TIK

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „EKO-SZKOŁA”

Środowisko przyrodnicze, w którym żyje człowiek, jest naszym naturalnym miejscem na Ziemi. Jesteśmy częścią przyrody. Nasze życie i zdrowie zależy od warunków panujących w środowisku. A jak jest? Niestety źle! Zanieczyszczona jest woda, powietrze i gleba, piętrzą się góry odpadów. Efekt cieplarniany, smog, dziura ozonowa, kwaśne deszcze, to już nasza codzienność, słyszymy o tym w telewizji, w radio, czytamy w gazetach i Internecie. A przecież środowisko, które jest zanieczyszczone ma negatywny wpływ na życie wszystkich istot żywych, ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Przebywanie w zanieczyszczonym środowisku przyczynia się do zwiększenia występowania chorób układu oddechowego, zaburzeń układu krążenia, bezsenności, bólu głowy, złego samopoczucia, chorób oczu, reakcji alergicznych ustroju i wielu innych. Co zrobić? Od czego zacząć, aby było lepiej? Trzeba zacząć od „sprzątania” swojego podwórka. Do zatrzymania istniejącego trendu, coraz większej i szybszej degradacji środowisk