Przejdź do głównej zawartości

„Belferki 2017”

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie z ZSEU w Żychlinie zorganizowali po raz pierwszy plebiscyt dla nauczycieli „Belferki 2017”. W czasie szkolnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 13 października, uczniowie wręczyli nauczycielom laureatom pamiątkowe statuetki. Cieszę się bardzo, że udało mi się znaleźć w gronie wyróżnionych nauczycieli. Dziękuję piękne wszystkim uczniom z ZSEU, którzy oddali na mnie swój głos. Największą nagrodą dla nauczyciela jest wyróżnienie przez uczniów. I to nie tylko to, w formie dyplomu czy statuetki, ale również wypowiedziane słowo „dziękuję”, „gratuluję", serdeczny uśmiech czy uścisk dłoni. 
Zanim jednak uczniowie wyczytali imię i nazwisko zwycięscy, zaprezentowali krótki wierszyk o wyróżnionym nauczycielu. Wierszyk, który uczniowie ułożyli o mnie był naprawdę świetny. Mam nadzieję, że Wam również się spodoba. 

„Ta nauczycielka to jest super gość, 
Chociaż bardzo często daje nam mocno w kość. 
Jednak wiedza, którą nam przekazuje, 
Kiedyś w życiu na pewno zaowocuje. 
Ma fajne metody uczenia, 
I zachęci do pracy nawet największego lenia. 
Z nią lekcje na co dzień są bardzo ciekawe, 
bo zawsze wykłada kawę na ławę. 
 Na wycieczki bardzo często nas zabiera, 
Potem na fejsika fajne zdjęcia wybiera. 
Pisze bloga - najlepszego 
Przez wielu uczniów uwielbianego.” 

Inwencja twórcza moich uczniów zasługuje na piątkę z plusem. Brawo, brawo dla Was. Twórzcie tak dalej, to być może kiedyś, uda się wydać jakiś tomik poezji. Będę pierwsza, która go kupi. 
Moi kochani uczniowie, cieszę się bardzo, że z przyjemnością przychodzicie na lekcje biologii oraz że polubiliście mojego biologicznego bloga i fb stronę. Obiecuję Wam, że nie spocznę na laurach. W mojej głowie jest już pełno nowych pomysłów. Mam nadzieję, że znajdziemy czas, aby je wszystkie zrealizować. 
W piątek w czasie szkolnych uroczystości, jeden z emerytowanych nauczycieli naszej szkoły powiedział mi przepiękne słowa, które brzmią w moich uszach do dziś: "Jesteś lubiana przez uczniów, bo jesteś prawdziwa we wszystkim, co robisz". Prawda jest taka, że uwielbiam swoją pracę, więc chyba coś jest w tych słowach. Moje wielkie gratulacje dla pozostałych wyróżnionych nauczycieli: Pani Ewa Wallis, Pani Justyna Arent, Pan Piotr Rosiak oraz Pan Marcin Wawrzyniak.


Komentarze

Popularne Posty

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy - co to, po co i dlaczego?

Co to jest Tydzień Uczniowskiej SuperMocy? Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to tydzień, podczas którego chciałybyśmy zaproponować, aby w każdej szkole, klasie zorganizowane zostały zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieliby szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony. Po co zaproponowałyśmy Tydzień Uczniowskiej SuperMocy? Pytaliście kiedyś uczniów, co jest ich mocną stroną? W czym są najlepsi? Co najlepiej robią? Co w sobie lubią? Co uważają za swoje największe osiągnięcie?   Długo czekaliście na odpowiedzi? A pytaliście kiedyś swoich uczniów o ich słabe strony, w czym są niedoskonali, z czym sobie nie radzą, co jest ich największym niepowodzeniem? I co, tak samo długo czekaliście na odpowiedzi? Otóż to, uczniowie, zdecydowanie szybciej i łatwiej potrafią mówić o swoich słabych stronach, niż o mocnych, dużo więcej potrafią wymienić słabych stron niż mocnych (słabych 10, może więcej a mocnych 1 może 2). Poprzez akcję Tydzień Uczniows

Wielka biologiczna gra o NEURONY

Na czas, kiedy edukacja przeniosła się ze szkoły do domu proponuję moim uczniom „Wielką biologiczną grę o NEURONY” Koronawirus zmienia oblicze obecnej edukacji. Najbliższe tygodnie, to czas, gdy edukacja odbywać się będzie w troszkę inny sposób. Pomimo tego, że zamknięte są szkoły, to wcale nie znaczy, że nie można teraz zdobywać nowej wiedzy. Oczywiście, że można, tylko troszkę w inny sposób. Jak grzyby po deszczu, powstają platformy edukacyjne do nauki każdego przedmiotu, z łatwym, bezpłatnym dostępem dla każdego ucznia, niezależnie od poziomu nauczania. Korzystajcie z nich, jeżeli tylko możecie. Cieszę się również z faktu, że nauczyciele także działają, tworzą i nagrywają lekcje on-line, aby każdy uczeń mógł poczuć się jak w szkole. Sama znam wielu takich cudownych belfrów, którzy już lada dzień wystartują ze swoimi lekcjami w wirtualnej klasie, i prawdę mówiąc, już się nie mogę doczekać tych lekcji. A ja? Czy też przygotuję takie lekcje? Być może TAK. Jestem TIK

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „EKO-SZKOŁA”

Środowisko przyrodnicze, w którym żyje człowiek, jest naszym naturalnym miejscem na Ziemi. Jesteśmy częścią przyrody. Nasze życie i zdrowie zależy od warunków panujących w środowisku. A jak jest? Niestety źle! Zanieczyszczona jest woda, powietrze i gleba, piętrzą się góry odpadów. Efekt cieplarniany, smog, dziura ozonowa, kwaśne deszcze, to już nasza codzienność, słyszymy o tym w telewizji, w radio, czytamy w gazetach i Internecie. A przecież środowisko, które jest zanieczyszczone ma negatywny wpływ na życie wszystkich istot żywych, ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Przebywanie w zanieczyszczonym środowisku przyczynia się do zwiększenia występowania chorób układu oddechowego, zaburzeń układu krążenia, bezsenności, bólu głowy, złego samopoczucia, chorób oczu, reakcji alergicznych ustroju i wielu innych. Co zrobić? Od czego zacząć, aby było lepiej? Trzeba zacząć od „sprzątania” swojego podwórka. Do zatrzymania istniejącego trendu, coraz większej i szybszej degradacji środowisk