Przejdź do głównej zawartości

Nauczycielka na Medal

Ponad 200 nauczycieli z całego województwa wielkopolskiego, 20 października 2017 r., zebrało się w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy al. Niepodległości, aby z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Pani Elżbiety Leszczyńskiej, otrzymać medale i odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP – Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej nadane przez Ministra Edukacji Narodowej. 
W uroczystości uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Pani Marlena Maląg, która skierowała gratulacje i słowa podziękowania za zaangażowanie i wyjątkowe osiągnięcia nauczycieli w codziennej pracy z uczniami. Wielkopolski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Leszczyńska w czasie uroczystości powiedziała: „W województwie wielkopolskim pracuje obecnie ponad 60 tysięcy nauczycieli. Jesteście elitą. Najlepszymi z najlepszych. Stanowicie 0,4 % wszystkich nauczycieli z województwa. …”. Złożyła również gratulacje wszystkim obecnym oraz życzyła dalszych sukcesów zawodowych. 
W tym roku, powiat koniński reprezentowany był przez dwie nauczycielki z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. 
Miło mi zakomunikować, że zostałam zaproszona na tę uroczystość (naprawdę nie spodziewałam się tego), gdzie wręczono mi  Medal Brązowy za Długoletnią Służbę. Medal za Długoletnią Służbę (ustanowiony został w 1938 r.) nadawany jest przez Prezydenta RP, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Medal Brązowy to już drugi medal, jaki otrzymałam za swoją pracę zawodową. W 2012 roku otrzymałam Medal Komisji Edukacji Narodowej, który przyznawany jest przez Ministra Edukacji Narodowej. 
Elżbieta Sell (moja koleżanka z pracy, z którą realizuję różne projekty edukacyjne) odebrała srebrny Krzyż Zasługi. Krzyż Zasługi nadawany jest osobom za zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Elu, gratuluję mocno. Zasłużyłaś na niego w 100%.
Uroczystość uświetnił koncert muzyczny kwartetu smyczkowego, w wykonaniu uczniów poznańskiej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.







Komentarze

Popularne Posty

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy - co to, po co i dlaczego?

Co to jest Tydzień Uczniowskiej SuperMocy? Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to tydzień, podczas którego chciałybyśmy zaproponować, aby w każdej szkole, klasie zorganizowane zostały zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieliby szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony. Po co zaproponowałyśmy Tydzień Uczniowskiej SuperMocy? Pytaliście kiedyś uczniów, co jest ich mocną stroną? W czym są najlepsi? Co najlepiej robią? Co w sobie lubią? Co uważają za swoje największe osiągnięcie?   Długo czekaliście na odpowiedzi? A pytaliście kiedyś swoich uczniów o ich słabe strony, w czym są niedoskonali, z czym sobie nie radzą, co jest ich największym niepowodzeniem? I co, tak samo długo czekaliście na odpowiedzi? Otóż to, uczniowie, zdecydowanie szybciej i łatwiej potrafią mówić o swoich słabych stronach, niż o mocnych, dużo więcej potrafią wymienić słabych stron niż mocnych (słabych 10, może więcej a mocnych 1 może 2). Poprzez akcję Tydzień Uczniows

EKO-SZKOŁA 2022 - III edycja projektu

  „EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.     „Środowisko przyrodnicze, w którym żyje człowiek, jest naszym naturalnym miejscem na Ziemi. Jesteśmy częścią przyrody. Nasze życie i zdrowie zależy od warunków panujących w środowisku. A jak jest? Niestety źle! Zanieczyszczona jest woda, powietrze i gleba, piętrzą się góry odpadów. Efekt cieplarniany, smog, dziura ozonowa, kwaśne deszcze, to już nasza codzienność, słyszymy o tym w telewizji, w radio, czytamy w gazetach i Internecie. A przecież środowisko, które jest zanieczyszczone ma negatywny wpływ na życie wszystkich istot żywych, ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Przebywanie w zanieczyszczonym środowisku przyczynia się do zwiększenia występowania chorób układu oddechowego, zaburzeń układu krążenia, bezsenno

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „EKO-SZKOŁA”

Środowisko przyrodnicze, w którym żyje człowiek, jest naszym naturalnym miejscem na Ziemi. Jesteśmy częścią przyrody. Nasze życie i zdrowie zależy od warunków panujących w środowisku. A jak jest? Niestety źle! Zanieczyszczona jest woda, powietrze i gleba, piętrzą się góry odpadów. Efekt cieplarniany, smog, dziura ozonowa, kwaśne deszcze, to już nasza codzienność, słyszymy o tym w telewizji, w radio, czytamy w gazetach i Internecie. A przecież środowisko, które jest zanieczyszczone ma negatywny wpływ na życie wszystkich istot żywych, ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Przebywanie w zanieczyszczonym środowisku przyczynia się do zwiększenia występowania chorób układu oddechowego, zaburzeń układu krążenia, bezsenności, bólu głowy, złego samopoczucia, chorób oczu, reakcji alergicznych ustroju i wielu innych. Co zrobić? Od czego zacząć, aby było lepiej? Trzeba zacząć od „sprzątania” swojego podwórka. Do zatrzymania istniejącego trendu, coraz większej i szybszej degradacji środowisk