Przejdź do głównej zawartości

Nauczycielka na Medal

Ponad 200 nauczycieli z całego województwa wielkopolskiego, 20 października 2017 r., zebrało się w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy al. Niepodległości, aby z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Pani Elżbiety Leszczyńskiej, otrzymać medale i odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP – Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej nadane przez Ministra Edukacji Narodowej. 
W uroczystości uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Pani Marlena Maląg, która skierowała gratulacje i słowa podziękowania za zaangażowanie i wyjątkowe osiągnięcia nauczycieli w codziennej pracy z uczniami. Wielkopolski Kurator Oświaty Pani Elżbieta Leszczyńska w czasie uroczystości powiedziała: „W województwie wielkopolskim pracuje obecnie ponad 60 tysięcy nauczycieli. Jesteście elitą. Najlepszymi z najlepszych. Stanowicie 0,4 % wszystkich nauczycieli z województwa. …”. Złożyła również gratulacje wszystkim obecnym oraz życzyła dalszych sukcesów zawodowych. 
W tym roku, powiat koniński reprezentowany był przez dwie nauczycielki z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. 
Miło mi zakomunikować, że zostałam zaproszona na tę uroczystość (naprawdę nie spodziewałam się tego), gdzie wręczono mi  Medal Brązowy za Długoletnią Służbę. Medal za Długoletnią Służbę (ustanowiony został w 1938 r.) nadawany jest przez Prezydenta RP, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Medal Brązowy to już drugi medal, jaki otrzymałam za swoją pracę zawodową. W 2012 roku otrzymałam Medal Komisji Edukacji Narodowej, który przyznawany jest przez Ministra Edukacji Narodowej. 
Elżbieta Sell (moja koleżanka z pracy, z którą realizuję różne projekty edukacyjne) odebrała srebrny Krzyż Zasługi. Krzyż Zasługi nadawany jest osobom za zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Elu, gratuluję mocno. Zasłużyłaś na niego w 100%.
Uroczystość uświetnił koncert muzyczny kwartetu smyczkowego, w wykonaniu uczniów poznańskiej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.







Komentarze

Popularne Posty

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy - co to, po co i dlaczego?

Co to jest Tydzień Uczniowskiej SuperMocy? Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to tydzień, podczas którego chciałybyśmy zaproponować, aby w każdej szkole, klasie zorganizowane zostały zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieliby szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony. Po co zaproponowałyśmy Tydzień Uczniowskiej SuperMocy? Pytaliście kiedyś uczniów, co jest ich mocną stroną? W czym są najlepsi? Co najlepiej robią? Co w sobie lubią? Co uważają za swoje największe osiągnięcie?   Długo czekaliście na odpowiedzi? A pytaliście kiedyś swoich uczniów o ich słabe strony, w czym są niedoskonali, z czym sobie nie radzą, co jest ich największym niepowodzeniem? I co, tak samo długo czekaliście na odpowiedzi? Otóż to, uczniowie, zdecydowanie szybciej i łatwiej potrafią mówić o swoich słabych stronach, niż o mocnych, dużo więcej potrafią wymienić słabych stron niż mocnych (słabych 10, może więcej a mocnych 1 może 2). Poprzez akcję Tydzień Uczn...

EKO-SZKOŁA 2022 - III edycja projektu

  „EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.     „Środowisko przyrodnicze, w którym żyje człowiek, jest naszym naturalnym miejscem na Ziemi. Jesteśmy częścią przyrody. Nasze życie i zdrowie zależy od warunków panujących w środowisku. A jak jest? Niestety źle! Zanieczyszczona jest woda, powietrze i gleba, piętrzą się góry odpadów. Efekt cieplarniany, smog, dziura ozonowa, kwaśne deszcze, to już nasza codzienność, słyszymy o tym w telewizji, w radio, czytamy w gazetach i Internecie. A przecież środowisko, które jest zanieczyszczone ma negatywny wpływ na życie wszystkich istot żywych, ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Przebywanie w zanieczyszczonym środowisku przyczynia się do zwiększenia występowania chorób układu oddechowego, zaburzeń układu krąż...

EkoSzkoła 2025

   EEKOszkoła 2025 „EKOSZKOŁA” to roczny projekt edukacyjny skierowany dla przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz placówek edukacyjnych z terenu całej Polski. Do projektu zapraszamy nauczycieli różnych przedmiotów, którzy wraz ze swoimi uczniami, klasą, grupą projektową realizować będą działania kształtujące postawy proekologiczne. W tym roku szkolnym realizowana będzie V edycja projektu – „EkoSzkoła 2025”. Po rocznej współpracy zgłoszeni nauczyciele, który zrealizowali działania z zakresu ekologii  i ochrony środowiska, przysłali „EkoRaport” ze zrealizowanych wszystkich zadań projektowych  otrzymają tytuł „Promotor Ekologii 2025”.  Każdej placówce, w której realizowane były zadania projektowe przyznany zostanie tytuł „EkoSzkoła 2025”/ ‘’EkoPrzedszkole 2025’’ / „EkoPlacówka 2025”. Główne cele projektu „EkoSzkoła 2025” to: 1.     Kształtowanie u uczniów postawy ekologicznego Polaka, Europejczyka i obywatela świata, a...