Przejdź do głównej zawartości

Zadania biologiczne

Komentarze

Popularne Posty

Dzień miłej niespodzianki

Chyba każdy lubi niespodzianki, szczególnie wtedy, kiedy są one dla nas miłe. …Otrzymałam dziś przesyłkę z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu – Departament Edukacji i Nauki (oj... moje ciśnienie całkiem nieźle podskoczyło). Co to może być? Otworzyłam delikatnie kopertę (niczym na finale „Agenta”, ale bez piórka ), a w środku… list od pani Marzeny Wodzińskiej (Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego) z gratulacjami za wyróżnienie w Konkursie o tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku 2016 oraz kolorowy folder podsumowujący konkurs. Co znajduje się w folderze? Przedstawione zostały w nim sylwetki nauczycieli wyróżnionych oraz laureatów Konkursu o tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku, a także zaprezentowane zostały szkoły nagrodzone w Konkursie Wielkopolska Szkoła Roku. Na ostatnich stronach folderu, zamieszczone zostały również zdjęcia z uroczystej Gali, podczas, której wręczone zostały pamiątkowe statuetki. Mam nadzieję, że w przyszłym roku o tej porze, w nowym …

Szkolna perła…

Dnia 16 października w Warszawie najlepsi uczniowie z całego kraju uhonorowani zostali przez Premier Beatę Szydło stypendiami Prezesa Rady Ministrów. Województwo wielkopolskie reprezentowało pięciu uczniów, jednym z nich była Kaja Kurlapska.  Kaja jest uczennicą trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Już trzeci rok mam to szczęście, że jestem jej wychowawczynią. Kaju, gratuluję naprawdę bardzo, bardzo mocno. Zasłużyłaś na takie wspaniałe wyróżnienie, by z rak Pani Premier Beaty Szydło odebrać przyznane stypendium. Kiedy trzy lata temu, pojawiłaś się w mojej klasie, już po kilku wspólnych tygodniach wiedziałam, że będziesz naszą szkolną perłą. Nie pomyliłam się.  Kim jest Kaja? Postaram się przedstawić ją w kilku zdaniach (chociaż nie, w kilku zdaniach się nie da, bo jest tego tak dużo). Kaja jest uczennicą o najwyższej średniej ocen, zarówno w liceum, jak i w całej szkole. Ukończyła klasę drugą uzyskując śr…

XII Powiatowe Obchody Światowego Dnia Ziemi 2017

W tym roku, po raz dwunasty w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie odbyły się Powiatowe Obchody Światowego Dnia Ziemi 2017. Obchody Dnia Ziemi corocznie organizowane są pod patronatem Starosty Konińskiego oraz pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Cała uroczystość przygotowywana była zgodnie z hasłem ONZ „W kierunku natury”. Chcąc podnieść świadomość ekologiczną młodzieży, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego oraz miasta Konina, zaprosiliśmy ją do udziału w 6 konkursach: 
1. Konkurs piosenki „Cuda natury”  2. Konkurs techniczny „Karmniki i budki lęgowe”  3. Konkurs plastyczny „Piękno świata zwierząt”  4. Konkurs na prezentacje multimedialną „Ekologiczny transport przyszłości”  5. Konkurs wiedzy „Formy ochrony przyrody w Polsce”  6. Konkurs na album „Gatunki wymarłe i wytępione w Polsce i na świecie”

Od kilku lat przygotowywany jest również konkurs dla nauczycieli - animatorów edukacji ekologicznej, który…