Przejdź do głównej zawartości

Świąteczny klimat w ZSEU, czyli XII Szkolny Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Świąteczny

W Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie zawitała świąteczna atmosfera, a wszystko za sprawą XII Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszy Stroik Świąteczny.
Celem konkursu jest: kultywowanie i podtrzymywanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia oraz pobudzenie aktywności twórczej i wyobraźni plastycznej młodzieży.
Szkolny Konkurs na Świąteczny Stroik Bożonarodzeniowy w tym roku odbył się już po raz dwunasty. Każdego roku konkurs ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. W tym roku do konkursu zgłosiło się 45 zespołów, które „na żywo” w trakcie godziny przygotowywały stroik wg własnego pomysłu. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w zabawę i z dokładną precyzją przygotowywali swoje arcydzieła. 
Jury (w składzie Urszula Kamińska, Elżbieta Goińska, Agnieszka Marciniak, Ewelina Jankowska, Joanna Gadomska) podczas oceny miało bardzo trudne zadanie, które stroiki nagrodzić, a które wyróżnić, ponieważ wszystkie prace były ciekawe i precyzyjnie dopracowane. Komisja konkursowa oceniała stroiki pod względem estetycznym, oryginalności kompozycji, pomysłowości uczniów a także wkładu pracy włożonego w przygotowanie stroika.
Po długiej debacie jury zadecydowało, że:
Pierwsze miejsce zajęła: Natalia Malczyk  z klasy III TŻ,
Drugie miejsce w konkursie zajęły: Nikola Kapela i Klaudia Wolińska z klasy III LO,
Trzecie miejsce zdobył zespół w składzie: Artur Kozłowski i Rafał Konstanciak z klasy I TL,
Wyróżnienia otrzymali:
Bartosz Ignaczak i Adrian Kornaś ( klasa III TRA)
Samira Dahhou i Wiktoria Topolska (klasa I LO)
            Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za super atmosferę, jaka panowała podczas konkursu.

Wszystkie stroiki wykonane w konkursie wystawione zostały na sprzedaż na Kiermaszu Świątecznym organizowanym w Bibliotece Szkolnej. Fundusze uzyskane ze sprzedaży stroików przeznaczone zostały na Świąteczną Akcję Charytatywną organizowaną przez Samorząd Szkolny oraz Szkolny Klub Wolontariatu „Pomóżmy Kacperkowi ”.















Komentarze

Popularne Posty

Tydzień Uczniowskiej SuperMocy - co to, po co i dlaczego?

Co to jest Tydzień Uczniowskiej SuperMocy? Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to tydzień, podczas którego chciałybyśmy zaproponować, aby w każdej szkole, klasie zorganizowane zostały zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieliby szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony. Po co zaproponowałyśmy Tydzień Uczniowskiej SuperMocy? Pytaliście kiedyś uczniów, co jest ich mocną stroną? W czym są najlepsi? Co najlepiej robią? Co w sobie lubią? Co uważają za swoje największe osiągnięcie?   Długo czekaliście na odpowiedzi? A pytaliście kiedyś swoich uczniów o ich słabe strony, w czym są niedoskonali, z czym sobie nie radzą, co jest ich największym niepowodzeniem? I co, tak samo długo czekaliście na odpowiedzi? Otóż to, uczniowie, zdecydowanie szybciej i łatwiej potrafią mówić o swoich słabych stronach, niż o mocnych, dużo więcej potrafią wymienić słabych stron niż mocnych (słabych 10, może więcej a mocnych 1 może 2). Poprzez akcję Tydzień Uczn...

EKO-SZKOŁA 2022 - III edycja projektu

  „EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.     „Środowisko przyrodnicze, w którym żyje człowiek, jest naszym naturalnym miejscem na Ziemi. Jesteśmy częścią przyrody. Nasze życie i zdrowie zależy od warunków panujących w środowisku. A jak jest? Niestety źle! Zanieczyszczona jest woda, powietrze i gleba, piętrzą się góry odpadów. Efekt cieplarniany, smog, dziura ozonowa, kwaśne deszcze, to już nasza codzienność, słyszymy o tym w telewizji, w radio, czytamy w gazetach i Internecie. A przecież środowisko, które jest zanieczyszczone ma negatywny wpływ na życie wszystkich istot żywych, ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Przebywanie w zanieczyszczonym środowisku przyczynia się do zwiększenia występowania chorób układu oddechowego, zaburzeń układu krąż...

EkoSzkoła 2025

   EEKOszkoła 2025 „EKOSZKOŁA” to roczny projekt edukacyjny skierowany dla przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz placówek edukacyjnych z terenu całej Polski. Do projektu zapraszamy nauczycieli różnych przedmiotów, którzy wraz ze swoimi uczniami, klasą, grupą projektową realizować będą działania kształtujące postawy proekologiczne. W tym roku szkolnym realizowana będzie V edycja projektu – „EkoSzkoła 2025”. Po rocznej współpracy zgłoszeni nauczyciele, który zrealizowali działania z zakresu ekologii  i ochrony środowiska, przysłali „EkoRaport” ze zrealizowanych wszystkich zadań projektowych  otrzymają tytuł „Promotor Ekologii 2025”.  Każdej placówce, w której realizowane były zadania projektowe przyznany zostanie tytuł „EkoSzkoła 2025”/ ‘’EkoPrzedszkole 2025’’ / „EkoPlacówka 2025”. Główne cele projektu „EkoSzkoła 2025” to: 1.     Kształtowanie u uczniów postawy ekologicznego Polaka, Europejczyka i obywatela świata, a...